Skip to main content

Program "Perfect bra"

Idealny biustonosz to projekt, który rozpoczął się już w 2010 roku od zlecenia inżynierom z Politechniki Łódzkiej naukowych badań nad wpływem jaki biustonosz może wywoływać na pierś kobiety.

Oddziaływanie biustonosza na piersi

Jak pokazują statystyki, większość kobiet na świecie, nosi źle dopasowany biustonosz. Zbyt luźny nie zapewnia odpowiedniego podtrzymania, zbyt ciasny będzie powodował ucisk i tym samym dyskomfort.

Pozyskanie przez Corin funduszy z Unii Europejskiej pozwoliło na wieloetapowe, w pełni profesjonalne i naukowe  podejście do tematu. Badania przeprowadzono przy użyciu specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Wykorzystano kamery termowizyjne, w tym także kamery specjalnie dedykowane badaniom medycznym, niezwykle czułe na nawet najmniejsze zmiany temperatur. Zaangażowano reprezentatywną grupę kobiet do testowania nowego, ulepszonego modelu biustonosza. Wszystko po to, aby zbliżyć się do ideału.

Do analizy wyników tych badań zaproszono także lekarzy, między innymi specjalistę chorób piersi i onkologa prof. Marka Zadrożnego, który potwierdził tezę, iż dobranie odpowiedniego rozmiaru i kształtu biustonosza pozwoli zapobiegać ewentualnym powikłaniom w przyszłości, takim jak: zaburzenia krążenia układu chłonnego, stany zapalne, obrzęki, ale również podniesie komfort życia kobiet. 

Corin jest prawdopodobnie pierwszą i jedyną firmą na świecie, która w trosce o zdrowie kobiet, podjęła się takich innowacyjnych działań. To społeczna odpowiedzialność i poczucie prawdziwej misji stoją za zaangażowaniem się w skonstruowanie bielizny służącej zdrowiu i wygodzie połowy całej ludzkości. To wielkie słowa, ale na bazie tych badań i analiz powstają do dzisiaj konstrukcje biustonoszy, które firma Corin prezentuje z dumą na międzynarodowych targach i eksportuje do wielu krajów świata. 
 

Idealny biustonosz to efekt pracy mnóstwa ludzi. To połączenie wiedzy naukowców i lekarzy z bogatym doświadczeniem konstruktorów i projektantów bielizny z firmy Corin. To nowoczesna technologia ubrana w wygodne i piękne materiały, koronki i tasiemki. Biustonosz w harmonijny sposób współdziała z kobiecym ciałem, nie powoduje podrażnień, nie uwiera, nie uciska, po prostu - nie przeszkadza, a wręcz pozwala o sobie zapomnieć i oddać się codziennym czynnościom bez zbędnych napięć i stresu. 
Prawidłowo dopasowany biustonosz, to dzięki badaniom firmy Corin, biustonosz bezpieczny dla zdrowia i komfortowy w noszeniu. 

Tematyką oddziaływania biustonosza na pierś kobiety zainteresowała się nawet brytyjska telewizja Discovery Channel, która poświęciła przeprowadzonym przez Corin badaniom specjalny odcinek programu "Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki" (odc. 16, seria 11), który wyemitowana w ponad 200 krajach. 

Czy wiesz jak powstają rzeczy codziennego użytku?

Czy wiesz jak powstaje biustonosz?

Odpowiedzi na to pytanie udzieli program „Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki” popularnej telewizji brytyjskiej „Discovery Chanel”. Reporterzy tej stacji specjalnie przyjechali do Polski - do Pabianic i Łodzi, aby odkryć tajniki tego jak się konstruuje i szyje idealny biustonosz.

Na ogół nie zastanawiamy się z czego, i w jaki sposób, została wykonana większość otaczających nas przedmiotów. Część tajemnic odkrywa program Discovery Channel - „Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki”. Ten ciekawy cykl rozwiązuje zagadki powstawania najróżniejszych prozaicznych przedmiotów czy wyrobów, z których korzysta się na co dzień. Te zwykłe, czasami wręcz niedostrzegane, czy niezauważalne przez człowieka przedmioty obserwowane są w programie z mikroskopijną precyzją – dzięki temu jest szansa na odkrycie ich tajemnicy.

„Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki” towarzyszy procesom produkcyjnym w fabrykach w różnych miejscach świata. Śmigło samolotu, płatki owsiane, ręcznie malowane szklane naczynia, soczewki kontaktowe – to tylko przykładowe rzeczy, którym dokładnie przyjrzał się program „Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki”.

W najnowszej serii widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda produkcja idealnego biustonosza marki Corin. Zostanie ona wyemitowana w ponad 200 krajach całego świata. To prawdopodobnie jedyny odcinek poświęcony polskiej marce produkującej odzież. Reporterów Discovery Channel zainteresowały unikatowe badania firmy Corin, które były prowadzone przez ponad półtora roku wraz z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki. Ich zadaniem było stworzenie optymalnego kształtu biustonosza. Ta pozornie niewielka część damskiej garderoby jest jednocześnie najtrudniejszą do skonstruowania. W całym cyklu produkcyjnym wymaga niezwykłej precyzji i dokładności. Idealny biustonosz powstał w oparciu o wyniki badań naukowców z Politechniki, którzy na zlecenie Corin przeprowadzili cykl symulacji i analiz, aby ostatecznie przekazać marce Corin wytyczne do produkcji perfekcyjnych staników. Użyto specjalistycznych kamer termowizyjnych i urządzeń oraz programów komputerowych. Cały proces nadzorowali lekarze specjaliści z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Testy były przeprowadzane na grupie kobiet. Efekty badań odczuwają kobiety, które noszą bieliznę marki Corin w Polsce i na świecie.