Skip to main content

Firma Corin

Firma Corin powstała ponad 20 lat temu w 1996 r. Od tego czasu produkując bieliznę i kostiumy kąpielowe przeobraziła się w lidera branży bieliźniarskiej, a marka Corin to synonim ekskluzywnej bielizny damskiej. 

Firma Corin to firma nowoczesna i innowacyjna. We współpracy z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki przeprowadziła unikatowe badania, których celem było stworzenie optymalnego kształtu biustonosza. Na podstawie wyników badań, symulacji i analiz, do których użyto m.in. specjalistycznych kamer termowizyjnych powstał model biustonosza idealnego, który po dziś dzień służy podnoszeniu komfortu życia i stanu zdrowia kobiet na całym świecie. Dzięki reporterom Discovery Channel program "Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki", opowiadający o tych badaniach i pokazujący jak produkuje się biustonosz idealny w firmie Corin obejrzały miliony widzów w ponad 200 krajach całego świata! To prawdziwy sukces i duma Corin!

Któż bardziej, niż producent bielizny mógłby wesprzeć kobiety w walce o zdrowe piersi? Od wielu lat marka Corin angażuje się w programy profilaktyczne związane z walką z rakiem piersi. To niezwykle ważne, aby wszystkie możliwe instytucje wsparły kobiety w działaniach profilaktycznych i informacyjnych, tak żeby każda z pań miała możliwość - ale też widziała konieczność, regularnych kontrolnych badań piersi. Statystyki są bardzo niekorzystne, średnio co 14 kobieta w Polsce zachoruje na raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Wcześnie wykryty może być całkowicie uleczalny - dlatego firma Corin za cel wielu swoich działań obrała wsparcie akcji profilaktycznych np. w salonach sprzedaży bielizny.

Corin to także firma zaangażowana w rozwój przedsiębiorczości nie tylko w swoim regionie ale i na rynkach międzynarodowych. Doceniana niejednokrotnie przez różne instytucje związane z biznesem, handlem i gospodarką, potwierdzające jej pozycję lidera wśród polskich firm bieliźniarskich. To firma, która z dumą promuje polskie produkty na światowych targach i pokazach mody. Jej produkty doceniają nie tylko użytkowniczki, ale i kapituły konkursów złożone z uznawanych specjalistów w branży tj. "Brylant wśród biustonoszy 2018" przyznawany w plebiscycie Brafittingowego Bestsellera Roku 2018 przez Stowarzyszenie Polskiego Brafittingu. Brawo MY!

Historia idealnych biustonoszy
 

Ponad 20 lat istnienia firmy to tysiące, a może nawet miliony biustonoszy, fig, kostiumów kąpielowych. Dużych, małych, białych, czarnych kolorowych. Bardotek, push up-ów, semi softów. Dla kobiet młodych i tych dojrzałych. Każdy dzień to pomysły i ich realizacja, godziny, dni, miesiące, lata cierpliwej pracy nad każdym milimetrem. Styl pracy tak harmonijny jak igła z nitką.

Do legendy przeszła już historia szycia pierwszego biustonosza Corin. Zajęło to kilku osobom aż 11 godzin. Założyciele marki - Barbara i Mariusz Hanczka nie spodziewali się wówczas, że biustonosze Corin staną się rozpoznawalne w różnych zakątkach świata. Ten pierwszy koronkowy biustonosz, nie przypomina dzisiejszych konstrukcji, nie był pewnie aż tak wygodny jak te współczesne. Jednak pomimo faktu, że nie jest doskonały, to po dziś dzień, ma swoje szczególne miejsce w Corin. Tak zaczyna się historia Marki. Przez ponad 20 lat doświadczenia, pasji i dążenia do doskonałości udało się dotrzeć do dzisiejszego etapu. Nie wszystko można stworzyć i przewidzieć za pomocą twardych procedur i wskaźników. Istotą powodzenia w biznesie jest także intuicja, która często pomaga wybrać te warianty, które okazują się najlepsze. Połączona z modą i zdrowiem pozwala wiele osiągnąć. Nie chodzi przecież o to, by się znaleźć przez moment w blasku fleszy ale żeby tworzyć historię światowej bielizny.

Dziś, po ponad dwudziestu latach, można powiedzieć, że historia Corin, to historia idealnych biustonoszy!
 

Idealny Biustonosz

Trzecie z kolei wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes!

Z ogromną radością informujemy, że trzeci raz z rzędu, firma - CORIN - została wyróżniona w rankingu miesięcznika Forbes.pl – w  kategorii najcenniejszych firm rodzinnych  w województwie łódzkim o przychodach do 100 mln PLN 

Ranking został przygotowany przez FORBESA wraz z firmą doradczą DUN& BRADSTREET POLAND. 

Nagroda przyznana przez tak opiniotwórczy magazyn jak FORBES ma dla CORIN szczególne znaczenie, to docenienie wyników rodzinnego przedsiębiorstwa i jego wartości!

Corin obchodzi 25 urodziny!

Do grona solidnych polskich firm, które mogą się poszczycić doświadczeniem sięgającym ćwierćwiecza dołączyła w tym roku firma CORIN. Determinacja, elastyczność pozwoliły Corin znaleźć się na światowym rynku bielizny, z pozycją wiarygodnego i rzetelnego producenta. Firma wraz z duchem czasu zmienia się, a wszelkie przeobrażenia gospodarcze, społeczne, ekonomiczne kształtują ludzi, którzy od lat tworzą zespół pracujący na pozycję marki Corin w branży bielizny.

Wyróżnienie w konkursie Superprodukt

Miesięcznik „Świat Kobiety” po raz 14. wręczył nagrody w konkursie Superprodukt. Uroczysty finał odbył się 28 marca, po raz pierwszy w wersji online!

Miło nam poinformować, że nasze produkty z kolekcji One Size Kylie otrzymały wyróżnienie w kategorii Moda i Styl - Bielizna.

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie i dedykujemy je wszystkim naszym Klientkom, które od wielu lat doceniają naszą codzienną pracę i zaangażowanie z jakim tworzymy dla Nich perfekcyjną bieliznę.

Corin - Z kobietami i dla kobiet!

W dniu 5 marca 2019 w Willa Impresja w Pabianicach odbyło się spotkanie Corin z klientami z całej Polski.

Karnawałowy klimat towarzyszył  gościom po zakończeniu oficjalnej części, która składała się z wykładów szkoleniowych oraz prezentacji nowej kolekcji bielizny.

Podczas spotkania Mariusz Hanczka – współwłaściciel Corin zainaugurował działalność Fundacji „Zdrowy Biust”, mającej na celu propagowanie profilaktyki nowotworowej, głównie u młodych osób.

BRYLANT WŚRÓD BIUSTONOSZY 2018

Stowarzyszenie Brafittingu wybierało najlepsze modele biustonoszy dostępne na polskim rynku w 2018 roku. 

Zdobywcą „BRYLANTU WŚRÓD BIUSTONOSZY 2018” został biustonosz VIRGINIA 17871 marki CORIN.

Ten wyjątkowy model otrzymał zaszczytny tytuł i statuetkę. Okazał się niekwestionowanym zwycięzcą plebiscytu Brafittingowego Bestsellera Roku 2018. 

Marszałek Województwa Łódzkiego gratuluje Corin medalu.

Witold Stępień - marszałek województwa łódzkiego osobiście pogratulował właścicielom firmy zdobycia medalu "Zasłuzony dla Eksportu" i wręczył upominek – pióro z bursztynem, którym od dzisiaj będą podpisywane zagraniczne kontrakty.

Gala Eksportu 2018

W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się Gala Eksportu 2018 organizowana przez Krajowe Stowarzyszenie Eksporterzy Rzeczypospolitej Polskiej

Podczas Gali nagrodzonych zostało 10 polskich przedsiębiorstw różnorodnych branż, które odniosły szczególne sukcesy na rynkach eksportowych. Wśród nich jest Firma Corin, której osiągnięcia na rynkach zagranicznych dostrzegła Kapituła Stowarzyszenia.

Medal „Zasłużony dla Eksportu” wręczał wiceminister, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Prezes Krajowego Stowarzyszenia Eksporterów Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagroda ta stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla Firm konsekwentnie budujących wizerunek Polski na rynkach międzynarodowych.

SUPERPRODUKT Świata Kobiety 2017

W dniu 5 lutego 2018 podczas uroczystej Gali w hotelu Regent w Warszawie zostały ogłoszone wyniki XI Plebiscytu „SUPERPRODUKT 2017 Świata Kobiety”.

Nagrodę w kategorii „Moda i Styl – Bielizna” otrzymały kostiumy kąpielowe z kolekcji Kalipso marki CORIN

Corin laureatem konkursu Mocni w Biznesie 2017!

W dniu 16 października 2017 podczas uroczystej Gali w hotelu Andel’s w Łodzi zostały ogłoszone wyniki konkursu o Nagrodę Gospodarczą Województwa Łódzkiego.

Nagroda ta stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla Firm konsekwentnie budujących wizerunek Województwa Łódzkiego.

Nagrodę w kategorii „Innowacyjny Produkt Łódzkiego- Nagroda Publiczności ” otrzymał produkt marki CORIN – biustonosz Virginia

20 lat minęło... jak jeden dzień!

Rok 2016 jest dla naszej firmy rokiem szczególnym, dokładnie 20 lat temu wyprodukowaliśmy pierwszy biustonosz :) Jak wieść niesie produkowaliśmy go 11 godzin, co w tej chwili wydaje się wręcz niewiarygodne! 
Z tej okazji mieliśmy zaszczyt zaprosić Naszych Klientów i Dostawców, zarówno z Polski jak i z zagranicy na uroczystą galę. 

Dziękujemy Wszystkim za świętowanie razem z nami i super zabawę!

Biustonosz Corin – laureatem Plebiscytu Świata Kobiety!

W dniu 27 stycznia 2016 podczas uroczystej Gali w hotelu Regent w Warszawie zostały ogłoszone wyniki IX Plebiscytu „SUPERPRODUKT 2015 Świata Kobiety”. 

Nagrodę w kategorii „Moda i Styl – Bielizna” otrzymał produkt marki CORIN – biustonosz Virginia 17871.

To wyjątkowy produkt, którego walory doceniło Jury.

Gala Forum Inwestorów i Eksporterów

Corin wśród najlepszych eksporterów!!!

22 września 2015r. wyróżniający się inwestorzy oraz eksporterzy z województwa łódzkiego zostali nagrodzeni w czasie uroczystej Gali Forum Inwestorów i Eksporterów

Podczas Forum były podejmowane dyskusje dotyczące zagadnień internacjonalizacji przedsiębiorstw oraz wzrostu aktywności polskich firm na rynkach zagranicznych.

Zorganizowane były sesje, panele dyskusyjne, a także warsztaty poświęcone tematyce w dwóch blokach tematycznych - pro-eksport i pro-biz.

Lider Nowoczesnych Technologii

W dniu 3 grudnia 2014r. podczas uroczystej Gali w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostały ogłoszone wyniki konkursu „LIDER NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII 2014”.

Firma Corin otrzymała wyróżnienie Kapituły Konkursu za wdrożenie nowoczesnej myśli technologicznej w przemyśle lekkim.

Konkurs był organizowany przez Instytut Nowych Technologii i brały w nim udział firmy z województwa łódzkiego, które wdrażają i stosują w praktyce innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie.

Corin wspiera zdrowie kobiet

Corin angażuje się w działania na rzecz walki z rakiem piersi i przeznacza 10% przychodu ze sprzedaży bielizny dokonywanej na hasło „Carpe Diem” na działalność Fundacji.

Corin w Discovery Channel!

Unikatowe badania firmy Corin, prowadzone wraz z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki zainteresowały reporterów Discovery Channel. W jednej z serii programu „Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki” widzowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda produkcja idealnego biustonosza marki Corin. To prawdopodobnie jedyny odcinek poświęcony polskiej marce produkującej odzież. 

Program wyemitowano  w ponad 200 krajach całego świata.

 

W poszukiwaniu biustonosza idealnego

Corin angażuje się w innowacyjny i rewolucyjny program badawczy służący podniesieniu jakości życia kobiet. 

Ambicją firmy było opracowanie takiego fasonu biustonosza, który nie tylko wizualnie zachwyciłby konsumentki, ale także był biustonoszem idealnym: komfortowym w użytkowaniu i bezpiecznym dla zdrowia.  

Jego kształt opracowany został przez konstruktorów Corin oraz inżynierów z Politechniki Łódzkiej, a nad przebiegiem prac czuwał prof. Marek Zadrożny - kierownik Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Centrum Zdrowia Matki Polki.

 

Pierwszy biustonosz!

Uszycie pierwszego biustonosza w firmie Corin zajęło kilku osobom aż 11 godzin.

Do dzisiejszego dnia przechowujemy go w firmie i darzymy dużym sentymentem, to niezaprzeczalnie kawałek naszej historii. 

To właśnie od niego się wszystko zaczęło i dzięki niemu widzimy jaką przebyliśmy od tego czasu drogę.