Skip to main content

Corin w TOP5 brytyjskich list sprzedaży!

W grudniowym wydaniu magazynu Underlines z Wielkiej Brytanii ukazały się wyniki dogłębnej analizy opinii z 70 butików i sklepów z bielizną. Przedstawiają one obraz rynku bielizny w Wielkiej Brytanii w 2018 roku, głównie w zakresie sprzedaży biustonoszy w dużych rozmiarach. Redakcja Underlines uważa, że warto sprawdzić, które marki są najbardziej poszukiwane i jaką osiągają sprzedaż w kategorii gorseciarskiej, czy sportowej. Publikowane dane pochodzą przede wszystkim z wyspecjalizowanych sklepów stacjonarnych, chociaż wiele z nich ma również aktywne witryny e-commerce. 

Jak wyglądała sprzedaż w 2018 r.?

Większość sprzedawców stwierdziła, że była to walka o utrzymanie poziomu sprzedaży z poprzedniego roku oraz, że to stroje kąpielowe uratowały obroty, ponieważ letni okres sprzedaży był dłuższy niż zazwyczaj. 70% ankietowanych odnotowało sprzedaż na poziomie z 2017 r., 20% przyznało się do spadku, a tylko 10% mogło pochwalić się wzrostem obrotów ze sprzedaży.

Które marki są stałymi bestsellerami ?

Wartości procentowe podane w tabeli nie uwzględniają wszystkich sprzedanych marek – podają jedynie te -  sprzedawane najlepiej. Niektórzy sprzedawcy detaliczni wskazali więcej niż jedną markę jako spójny bestseller. W tym roku na uwagę zasługuje fakt, że The Wacoal Group powróciło na swoje pierwsze miejsce zrzucając marki Van de Velde niżej w rankingu. Jeszcze wyraźniejsze jest to, że Panache i Sculptresse wspięły się na drugą pozycję. Empriente nadal robi doskonałe postępy ze sprzedawcami w Wielkiej Brytanii, a Corin z Polski jest nowym graczem w pierwszej piątce!